Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

     Sakrament ten jest udzielany w I niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12:00, a także w trzecią sobotę miesiąca o godz. 16:00.
Nauki przed chrztem prowadzą księża w piątki przed pierwszą niedzielą i trzecią sobotą miesiąca o godz. 19:00 w salce na plebanii.

     Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej. Można przynieść ze sobą gotowy formularz zgłoszenia dziecka do chrztu. Należy przedstawić akt urodzenia z USC oraz dane personalne chrzestnych (imię, nazwisko, wiek i adres zamieszkania). 

 RODZICAMI CHRZESTNYMI MOGĄ BYĆ WYŁĄCZNIE PRAKTYKUJĄCY KATOLICY:

  • wystarczająco dojrzali do pełnienia tej godności,
  • którzy przyjęli sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (tj. Chrzest, Eucharystię i Bierzmowanie),
  • którym prawo kościelne nie zabrania pełnienia zadań chrzestnego (np. nie może być chrzestnym osoba żyjąca w niesakramentalnym związku małżeńskim). 
     

     Chrzestni muszą przedłożyć zaświadczenie proboszcza miejsca swego obecnego zamieszkania (dotyczy to tylko osób mieszkających poza naszą parafią), oraz przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.