Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 03.06. - 09.06.2019r.

PONIEDZIAŁEK – 03.06.2019r. -

 św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

6.15 Za dusze w czyśćcu cierpiące

7.00 Za + mamę Zdzisławę Fornalczyk, ++ z pokrewieństwa z obu stron, dusze w czyśćcu ciąrpiące oraz  o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad całą rodziną.

18.00 1) Za + Monikę Mierzchała w 31 r. śm., + ojca Henryka, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za ++ rodziców Mariannę i Leszka Cholewków, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże i zdrowie w całej rodzinie.

Wtorek - 04.06. 2019r. - dzień powszedni

6.15 Za + ks. proboszczów: Zygmunta Curzydłę, bpa Jana Bagińskiego i Bernarda Jurczyka. 

7.00 W intencji Krzysztofa Grad i jego rodziny o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi. 

18.00 1) W intencji Ojczyzny z okazji 30 r. częściowo wolnych wyborów. 

2) Za + mamę Agnieszkę Świtkiewicz w 8 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi nad Piotrem Świtkiewiczem i dla całej rodziny i za + wnuczka Kornelka

3) Za + Waltera Sowada o łaskę nieba. 

ŚRODA – 05.06. 2019r. - 

św. Bonifacego, bpa i męczennika

6.15 Za + żonę Urszulę Durka ( w ziemską rocznicę ur.), ++ rodziców i teściów, + siostrę Teresę, + brata Bogusława oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

7.00 Za ++ rodziców Elżbietę i Jerzego Reiman, + ojca Ryszarda Kusaj, ++ z pokrewieństwa z obu stron.

18.00 1) Za + Urszulę Sabadasz–Koszela, ++ dwóch mężów, ++ z rodziny, ++ Bogumiłę i Henryka Rogalskich i za ++ z pokrewieństwa z obu stron.

2) Za + męża Mariana Pawełek, + córkę Beatę, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron, ++ z rodzin Respondek, Widera, Skoczylas i Nowak oraz o błog. Boże w rodzinie.

CZWARTEK – 06.06. 2019r. - I Czwartek Miesiąca

6.15 W intencji kapłanów pracujących w naszej parafii, pochodzących oraz kleryków Kamila i Macieja, diakonów odprawiających rekolekcje przed przyjęciem sakramentu kapłaństwa a także o dobre powołania kapłańskie i zakonne. 

7.00 Za + męża Józefa Skóra w 25 r. śm., + brata Jana, ++ Jana i Annę oraz  Jana i Stanisławę, ++ z rodziny z obu stron  a także o błog. Bożę, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

18.00 1) Za + Annę Harmatiuk, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

  2) Za + Celestyna Lempart i jego ++ rodziców o łaskę nieba. 

PIĄTEK – 07.06. 2019r. - I Piątek Miesiąca

6.15 intencja wolna

7.00 Za + Franciszka Winiarskiego, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie. 

9.00 Za ++ rodziców Małgorzatę i Klemensa Żyzno, ++ siostry Annę i Adelę, ++ siostrzeńców, + szwagra, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Bożę w całej rodzinie.

18.00 Msza św. wspólna

1) W intencji czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego.

2) Za + męża Huberta Dzierson, ++ rodziców Marię i Józefa, ++ teściów Wiktorię i Piotra, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie Jantos, Kokot i Dzierson.

3) Za + Eugenię Galas w 30 dniu po śm. i za ++ z rodziny z obu stron. 

4) Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi dla mamy i babci Janiny Kociubińskiej w 91 r. urodzin oraz o łaski potrzebne w rodzinie a także za + Franciszka Kociubińskiego i za ++ z rodziny z obu stron.

5) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę |Maryi dla Ewy, jej męża i całej rodziny. 

6) Za ++ rodziców Otylię i Józefa Rzepka o łaskę nieba.

7) Za + Otylię Nowakowską o łaskę nieba. 

Sobota - 08. 06. 2019r. - 

św. Jadwigi, króla Polski

6.15 W intencji dzieci nie narodzonych oraz ich rodzin.

7.00 Za ++ rodziców Gertrudę i Bronisława Karaś, + brata Jana, ++ z rodzin: Karaś, Seemann, Deinert oraz o błogosł. Boże w rodzinie. 

17.00 Msza św. w j. niemieckim: Za ++ Stanisławę i Mariana Zawada, + Ewalda Glomb, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o zdrowie i błog. Boże w rodzinie.

18.30 Msza św. wspólna: 

1) Za ++ rodziców Piotra i Stefanię Leszczyńskich, ++ dziadków i rodzeństwo z obu stron + Władysława Liśkiewicz, ++ z rodziny z obu stron .oraz o zdrowie, błog. Boże dla Krystyny i rodziny.

2) Za ++ rodziców Janinę i Tomasza Kowalczyk, ++ rodziców i z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

3) Za + męża Bogusława i + syna Mariusza, ++ rodziców i teściów, ++ siostry Jadwigę i Mariannę, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

4) Za + męża Władysława, Rogowskiego,++ rodziców Zygmunta i Reginę Golis, ++ Andrzeja i Salomeę Rogowskich, ++ z rodziny z obu stron. 

5) Za + Andrzeja Mączka w 30 dniu po śm., ++ z rodziny z obu stron.

6) Za ++ Mariannę, Stanisława i Zdzisława Pijanków, + Halinę Siwak, ++ z rodziny Pijanka, Sobieraj i Klimowicz oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

7) Za + męża Adama Stopa w 5 r. śm., ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

8) Za + męża i ojca Andrzeja Mączka w 30 dniu po śmierci.

9) Za + Walentego Cyga, + Ludwika Ostrowskiego, + Jana Ćwiklińskiego, ++ rodziców, brata, bratową i o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

10) Za ++ rodziców Franciszka i Marię, ++ dziadków Jana i Helenę, ++ rodzeństwo Kazimierę, Romana, Teresę, ++ Jerzego i Marię, Wiesława i Sebastiana Kotlińskich.

11) Za ++ Jana i Michalinę, ++ Romana i Zdzisława, Jadwigę, Edwarda i Stanisławę Dąbrowskich, + Fryderyka Sikora, ++ Marię i Witolda Makowskich.

12) Za ++ dziadków Michała i Katarzynę, ++ Józefa, Jana, Piotra, Jerzego i Waldemara Szymańskich, ++ Alicję i Stefana Władyga.

13) Za + męża Mariana Złotowicz, + syna Mariana, ++ rodziców i ++ z rodziny z obu stron.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego -  09.06. 2019r. 

7.00 Za ++ Józefa i Helenę Dubińskich, Annę i Rudolfa, + siostrę Wandę i ++ z rodziny z obu stron.

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczeciu NMP.

8.30 1) Za ++ rodziców Marię i Ignacego Trawińskich, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o Boże błog. w rodzinie.

2) Za + Elżbietę Podstawa w 7 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie dla Wiktora.

10.00 W intencji dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii św. o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi a także w intencji ich rodziców i chrzestnych. 

12.00 1) Za ++ Kazimierę i Michała Smolińskich oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie Wożniak.

2)Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i dary Ducha Św.  dla Janusza Poprawy z okazji urodzin oraz o łaski w całej rodzinie.

15.00 Msze św. wspólna:

1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Marianny Kubiak w 85 r. urodzin.

2) Z podziekowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Anioła Stróża i M.B.Nieustającej Pomocy dla Nelki Siemieniewskiej z okazji 1 r. ur., siostry Lilly, jej rodziców i całej rodziny.

3) Za + męża Henryka Wandachowicz w 3 r. śm., ++ rodziców i teściów, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

4) Za + Leona Stengritt w 30 dniu po śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w rodzinie.

5) Za ++ rodziców Witolda i Izabelę Rotter, + syna Marcina, + męża Jana Gruszka i za ++ z rodzin Rotter, Gruszka i Książkiewicz.

6) Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi dla Renaty i Bogusława Wydera, Doroty i Rafała Domańskich w kolejne rocznice ślubów oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie i za + męża (w dniu ziemskich ur.) o łaskę nieba.

7) Za ++ Mariannę i Kazimierza Gugla, ++ Zofię i Franciszka Żurek, ++Janinę i Franciszka Kulesa, + Dorotę Górka, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w całej rodzinie.

8) Za ++ Agatę i Ryszarda Smolnik, ++ z rodziny Smolnik i Buczkiewicz.

9) Za ++ męża Jana Suslik w kolejną r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

10) O światło Ducha św. dla Janiny Nalepa, jej dzieci oraz siórtr Krystyny i Wandy oraz brata Jana z żoną i dziećmi. 

11) Za + męża Pawła Makiela, jego + brata Franciszka, ++ z rodziny z obu stron oraz o błogosł. Boże w rodzinie. 

12) Za + Ernesta Paluch w r. śm., + żonę Irenę, ++ z rodziny Paluch, Zając oraz z prośbą o Boże błogosł. w rodzinie. 

13) Za ++ Bronisława i Stefanię Grabus, ++ rodziców.

14) Za + Józefę Jaworską, + Wandę Skóra, + Marię Cybulską oraz Janinę Kuriata  - od członków Parafialnego Koła Misyjnego. 

15) Za + Józefa  w 4 r. śm. i + Danutę Bryś, ++ z rodziny Gąsiorowskich, Obrockich, Brysiów, i Wójcików oraz o zdrowie i Boże błogosł. w rodzinie. 

16) Za ++ rodziców Magdalenę w 20 r. śm. i Jana Skaczyła, ++ dziadków, ++ z rodziny z obu stron oraz o błogosł. Boże w rodzinie.

17) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogsł. i opiekę MAryi dla męża Jana z okazji 70 r. ur. oraz w intencji całej rodziny.

18) O zdrowie i Boże błogosł. dla Małgorzaty Rzepka. 

19.00 Za ++ Józefa i Katarzynę Cieślak, ++ z rodziny z obu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

9.30 Ligota Górna: Za ++ Jana i Stefanię, ++ Mieczysława i Romana Sułkowskich, + Marię Krzysztofek, + Franciszka i + Krystynę Małyk oraz o błog. Boże w rodzinie.

02 czerwca 2019