Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 07.12.2020 - 13.12.2020

Poniedziałek, 07 grudnia 2020r. św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła

6.15 Za ++ rodziców Anielę i Józefa, ++ braci: Kacpra, Juliana i Adama, + siostrę Teresę, ++ z rodziny.

7.00 Roraty dla dorosłych: Za + Krzysztofa Romanowskiego o łaskę nieba.

9.00 Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

18.00 Roraty dla dzieci:

1. Za + Wacława Król, + żonę Genowefę Król, ++ rodziców i rodzeństwo.

2. Za + Ryszarda Soleckiego, ++ rodziców z obu stron, + brata Jana, ++ z rodziny Antochów i Derechowskich.

3. Za + Zbigniewa Andrasz (1r.śm.), ++ Stanisławę Andrasz i Irenę Żarczyńską, ++ z rodziny.

 

Wtorek, 08 grudnia 2020r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

6.15 Za ++ z rodziny Horbal, Olkowskich, Klima oraz o Boże błog. dla żyjących z tych rodzin.

7.00 Roraty dla dorosłych: Za + córkę Annę Nowak, ++ z rodziny oraz o Boże błog. i zdrowie dla córki Ewy z okazji 42 r. ur. oraz dla wnuków.

9.00 1. Za + męża Ryszarda Soleckiego (10r. śm.), ++ rodziców i teściów, + brata Jana, ++ z rodzin y Antochów. 2. Przez wstawiennictwo Matki Bożej, o łaskę opamiętania i wyjście z nałogu alkoholowego dla syna Jarosława. O potrzebne dla niebo łaski.

16.00 1. W intencji Dzieci Maryi o Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie.

2. Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

17.30 Nabożeństwo ku czci Niepok. Poczęcia NMP z odnowieniem profesji przez członków FZŚ

18.00 1. O opiekę Niepokalanej nad wspólnotami: NSPJ – Miłosierdzia Bożego, ADŚ, FZŚ, Rycerstwa Niepokalanej, „Margaretki” i Róż Różańcowych „Niepokalanego Poczęcia NMP. 2. Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla cioci Marii Mróz z okazji ur. i imienin oraz o Boże błog. w rodzinie.

 

Środa, 09 grudnia 2020r. dzień powszedni

6.15 Za Parafian.

7.00 Roraty dla dorosłych: W intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

9.00 Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

18.00 Roraty dla dzieci: 1. Za ++ rodziców Krystynę i Stanisława Bartoszewskich, ++ rodziców Gintera i Magdalenę Lacmańskich, ++ z rodziny. 2. Za ++ Wacława i Genowefę Król, + Józefa Adamowicz, ++ Zdzisławę i Artura Pencak, + Elżbietę Pawluk. 3. Za ++ rodziców Leokadię i Józefa Macyna, ++ dziadków Leona i Marię Macyna oraz Zofię i Aleksandra Ślęzak.

 

Czwartek, 10 grudnia 2020r. dzień powszedni

6.15 Za + Lucynę Matysiak w 30 dzień po śmierci.

7.00 Roraty dla dorosłych: Z podz. za dar życia i otrzymane łaski z okazji 82 r. ur. Danuty oraz 47 r. ur. syna Mariusza, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie.

9.00 Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

18.00 1. Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla Dominika. 2. Za + męża Jerzego Urbanowicz, ++ rodziców i teściów o łaskę nieba. 3. Za ++ Helenę, Konrada, Zofię, Aleksandra, Katarzynę, Walentego, Barbarę, Izabelę, Janinę, Mieczysława i Irenę Żylak, ++ rodziców z obu stron oraz o Boże błog. w rodzinie.

 

Piątek, 11 grudnia 2020r. dzień powszedni

6.15 Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

7.00 Roraty dla dorosłych: Za + siostrę Ewę Komarnicką (18r.śm.), ++ rodziców Jerzego i Lucynę Fuks, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błog. w rodzinie.

9.00 Za + Aleksandra Woźniak oraz o Boże błog. i zdrowie dla Zofii Woźniak.

17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.00 Roraty dla dzieci: 1. Za ++ rodziców Teklę i Andrzeja Krężel, ++ braci Jana i Władysława.

2. Za + Janinę Kucharską w 30 dzień po śmierci o łaskę nieba.

 

Sobota, 12 grudnia 2020r. NMP z Guadalupe

6.15 Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla Teresy i Jana, dla całej rodziny oraz za ++ rodziców z obu stron, ++ z rodziny, ++ Luizę i Willego.

7.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadalupe, o Boże błog. dla członków Róż Różańcowych i Wspólnot Męki Pańskiej, zelatorki Marii Brzózka, ks. z naszej parafii oraz o łaskę nieba dla ++ członków tych wspólnot.

17.00 Msza św. w języku niemieckim: Za + męża Ewalda, ++ rodziców i teściów, + siostrę Monikę, + brata Pawła, ++ szwagrów i wnuków, ++ Stanisławę i Mariana, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błog. w rodzinie.

18.00 I Nieszpory z III Niedzieli Adwentu

18.30 Msza św. wspólna: O łaskę zdrowia i Boże błog. dla dr Zbigniewa, Małgorzaty, Zofii, Gabrieli, Krystyny i Bolesława. Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

Za ++ dziadków Helenę i Jakuba Makuchów oraz Marcjannę i Władysława Rakoczy, ++ Rozalię i Feliksa Rakoczy oraz Józefa i Czesława Mucha o łaskę nieba.

Za + Ryszarda Mokrzyckiego (20r.śm.), ++ rodziców z obu stron o łaskę nieba.

Za + Stefanię Kotlińską (1r.śm.), ++ z rodziny Kotlińskich, Dąbrowskich, Szymańskich, Władyga i Sikora o łaskę nieba. Za + tatę Bernarda Niestolik (100 r. ziemskich ur.), + mamę Hildegardę i dusze w czyśćcu cierpiące.

O Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w w/w rodzinach.

 

Niedziela, 13 grudnia 2020r. III Niedziela Adwentu – Gaudete

7.00 Za + ojca Franciszka Szczepaniak (4r.śm.), + Annę Markiewicz (10r.śm.), + Marię Czech, + Władysława Lechkun, ++ dziadków oraz o Boże błog. w rodzinie.

8.30 1. Za ++ rodziców Elżbietę i Herberta Kapica, ++ dziadków Grzemba i Kapica, ++ Karola, Trautę i Franciszka Grzemba o łaskę nieba. 2. Za ++ rodziców Jerzego i Marię Wodara, + Gerharda Recha (9r.śm.), ++ z rodziny Wodara, Recha, Musiał oraz o Boże błog. w rodzinie.

3. Za ++ rodziców Helenę i Michała Konarskich oraz Jerzego i Hildegardę Szlencek, ++ z rodziny.

10.00 Suma: 1. W intencji Ojczyzny oraz NSZZ Solidarność, Rady Zarządu Regionu i wszystkich członków NSZZ Solidarność w Kluczborku – z okazji 39 r. wprowadzenia Stanu Wojennego.

2. Za ++ Marię, Piotra, Stefanię, Genowefę, Annę i Joachima Harmatiuk o łaskę nieba.

3. Za ++ rodziców Marię i Władysława, + brata Zbigniewa Sowińskich, ++ rodziców Rozalię i Ludwika Tyszeckich, ++ braci: Mieczysława i Zygmunta, + chrześnicę Elżbietę oraz o Boże błog. w rodzinie.

12.00 Msza dla dzieci:

1. Za + męża Jerzego Lisurek (9r.śm.), jego + mamę Agnieszkę, ++ rodziców Małgorzatę i Klemensa, ++ z obu stron. 2. O szczęśliwy przebieg operacji i Boże błog. dla 6-letniego Jerzyka Żerko oraz zebranie potrzebnej kwoty na operację w Szwajcarii. (Fundacja: „Sie pomaga – Jerzy Żerko”)

15.00 Msza św. wspólna: W intencji polskich księży i misjonarzy o mądrość, odwagę w głoszeniu Ewangelii i Boże błogosławieństwo.

Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla Marzeny Kaczor z okazji 50 r. ur. oraz dla całej rodziny.

O Boże błog., zdrowie dla Haliny i Waleriana Olecińskich. O łaskę zdrowia i Boże błog. dla dr Zbigniewa. O zdrowie i Boże błog. dla Małgorzaty, Zofii, Gabrieli, Krystyny i Bolesława.

Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + s. Serafinę o łaskę nieba (greg.)

Za + mamę Mariannę i + ciocię Teresę (14r. śm.) oraz + ciocię Anastazję (3r.śm.) o łaskę nieba.

Za + syna, brata i wnuka Michała Rycąbel (5r.śm.), ++ z rodziny.

Za ++ rodziców Irenę i Mieczysława Żylak, ++ z obu stron oraz o Boże błog. w rodzinach Żylak, Żymańczyk i Chochołowicz. Za + Kazimierę Oleksy w 30 dzień po śmierci. Za + Urszulę Lorek w 30 dzień po śmierci. Za dusze w czyśćcu cierpiące o łaskę nieba.

Za ++ Helenę, Feliksa i Jana Nalepów, ++ rodziców z obu stron, ++ Stefana, Krystynę, Remigiusza, Eulalię Łuszczków, ++ Elfrydę i Alfonsa Gnacy, + Wacława Wichrowskiego, + Stanisława Pryta, + Marię Nazarkiewicz, ++ Annę i Eugeniusza, + Januszka Baj, + Mariannę Ratajczak i jej + męża, + Alfonsa Przybyła, ++ z rodziny Kułakowskich, Staniszewskich, ++ spoczywających na naszym cmentarzu, dusze w czyśćcu cierpiące, ++ pracowników Oświaty oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w w/w rodzinach.

16.00 Nabożeństwo Adwentowe

19.00 1. Za + męża Ewalda Dawid, + szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa.

2. Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla córki Ewy z okazji 40 r. ur. oraz dla całej rodziny.

09.30 Ligota Górna: Za ++ rodziców Annę (9r.śm.) i Ryszarda Stanossek, ++ z rodziny oraz o Boże błog. i zdrowie w rodzinie.

07 grudnia 2020