Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 08.07. – 14.07.2019r.

 PONIEDZIAŁEK- 08.07.2019r. – św. Jana z Dukli, prezbitera

7.00 Za + męża Henryka, + brata Adama, + szwagra Edwarda, ++ Annę i Lucynę, ++ Helenę i Ryszarda, ++ tesciów oraz z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie. 

18.00 Za + Franciszkę Olender, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

WTOREK - 09.07.2019r. – dzień powszedni

7.00 Za + Waltera Sowada o łaskę nieba.

18.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Józefa Klimek z ookazji  80 r. urodzin   oraz o łaski potrzebne w rodzinie.

ŚRODA – 10.07.2019r. – dzień powszedni

7.00 Za ++ Annę i Michała Baczyńskich oraz Michała i Barbarę Dębickich, ++ Barbarę i Janinę Zubek, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie. 

18.00 Za ++ rodziców Halinę i Stanisława Zborowskich, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi w rodzinie. 

CZWARTEK – 11.07.2019r. -

św. Benedykta, opata, patrona Europy 

7.00 Za + brata Ryszarda Banaś w 2 r. śm., ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

18.00 1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha św. opiekę Maryi,  zdrowie dla wnuczek i całej rodziny.

2) Z podziękowaniem za za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Św. opiekę Maryi Królpwej Kapłanów, zdrowie dla ks. Kamila Sowady w dniu urodzin.

PIĄTEK – 12.07.2019r. –

św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika

7.00 Za + Józefa Samborskiego w 3 r. śm. i  ++ z jego rodziny. 

18.00 Za ++ rodziców Władysławę  w 2 r. śm. i Jana Dworzyńskich, ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo. w rodzinie.

SOBOTA -13.07.2019r. – Dzień Fatimski oraz

świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

7.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Teresy i Jana oraz w intencji + Williego, ++ rodziców Monikę i Antoniego, ++ teściów Marię i Stanisława, ++ z pokrewieństwa obu stron.

17.00 Msza św. w języku niemieckim: Za + rodziców Gertrudę w 1 r. śm. i Franciszka Lacmańskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w rodzinie.

18.30 Msza św. wspólna

1) Za ++ rodziców Olgę w 22 r. śm. i Mikołaja Szymańskich, + Stanisławę Szymańską w 2 r. śm, ++ Kazimierza i Joannę Jarczak, ++ Władysława i Bronisławę Białek, + ks. Stefana Witczaka, ++ jego rodziców i ++  z rodziny.

2) Za + męża Jarosława Olejniczak w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron.

3) Za ++ rodziców Helenę i Kazimierza Piorun, + Jana Drozdę, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i  zdrowie w całej rodzinie.

4) Za + Apolonię Kęcką, ++ rodziców Stanisława i Genowefę Nieruchalskich.

5) Za + męża Józefa Ciszewskiego w 7 r. śm., ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie. 

6) Za + Krystynę Langner w 2 r. śm., ++ Annę i Wiktorię Langner, ++ z rodziny o łaskę nieba.

7) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błog. opiekę Maryi i Anioła Stróża dla wnuczka Kacpra oraz w intencji dzieci Marty, Jakuba i Pawła.

 

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019r. 

7.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo. Boże, opiekę Maryi dla Krystyny w kolejną rocznicą urodzin.

8.30 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi Wspomożenia Wiernych dla Bogdany Marzec w dniu  urodzin oraz o łaski potrzebne w rodzinie. 

10.00 1) Za ++ Jana i Marię Porada, ++ Helenę, Emę i Alfonsa Porada, Marię i Józefa Szklarz, ++ z rodziny Porada i Szklarz  oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie. 

2) Za + męża Waltera Malecha, ++ rodziców i teściów oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

12.00 Za ++ rodziców Stanisławę i Feliksa Sadowskich, + męża Wincentego Zgonina, ++ jego rodziców, + siostrę Reginę i jej + męża Adama, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie.

15.00 Msza św. wspólna: 

1) W intencji Róży Różańcowej „Matki Boskiej Czestochowskiej”, za wszystkich członków i ich rodziny oraz w intencji  ++ członków i ++ z ich rodzin.

2) Za + syna Tomasza Kureczko i ++ z rodziny.

3) Za ++ rodziców Klarę w 10 r.. śm. i Michała Zdaniewicz w 15 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie. 

4) Za + mamę Janinę Domalążek (z okazji ziemskich urodzin).

5) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi dla Danuty Tokar z okazji kolejnej  rocznicy urodzin oraz o łaski potrzebne w rodzinie.

6) Z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi i Anioła Stróża z okazji 9 r. ur. Marcela Kamińskiego oraz o łaski potrzebne w rodzinie.

7) Za + Krzysztofa Praszczyk (w dniu ziemskich urodzin).

8) Za + męża Zygmunta ściegienko w kolejną rocznicę śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi, zdrowie w rodzinie.

9) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha św. opiekę Maryi, zdrowie dla Krzysztofa Dziedzic z okazji 30 r. urodzin orazo łaski potrzebne w rodzinie.

10) O światło Ducha św. dla Janiny Nalepa, jej dzieci, sióstr Krystyny i Wandy, brata Jana z żoną i dziećmi.

11) Za ++ mężów i ich rodziców, ++ brata Jerzego i bratową, ++ rodziców Uszyckich, + Ludwika Kasprzaka, ++ z rodzin Uszyckich i Nawrot i dusze w czyśćcu cierpiące.

12) Za + męża Jerzego Suslik, + Martę Górny, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

13) Za + mamę Elżbietę Szczygielską, + brata Andrzeja, ++ dziadków i ++ z rodzin z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błog. zdrowie w rodzinie.

14) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla wnuówi i całej rodziny. 

15) Przez wstawiennictwo MB Uzdrowienia Chorych z prośbą o powrót do zdrowia dla ks. Bogusława Gibowskiego.

16) Za ++ rodziców Edwarda i Annę Boruch, + brata Wiesława Boruch, ++ z rodziny z obu stron oraz o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi w rodzinie. 

17) Za + męża Albina Listowskiego w kolejną r. śm.,, + mamę Krystynę Cebo, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błog. i zdrowie w rodzinie.

18) Za ++ rodziców Mariannę w kolejną r. śm. i Stanisława Siwek, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w rodzinie. 

19) O szczęśliwe rozwiązanie dla wnuczki Patrycji, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w rodzinie. 

20) Za ++ Franciszka Lech w 22 r. śm., ++ rodziców Franciszkę i Antoniego Warskich, ++ Lucynę i Ignacego Staszewskich, ++ Danutę i Kazimierza Warskich oraz ++ Teresę i Władysława, ++ Janinę i Mieczysława Kaczar, ++ teściów Bronisławę i Franciszka Lech, ++ Teofilę i Mariana Lipert, dusze w czyśćcu cierpiące. 

19.00 Za ++ Marię,  Helenę, Hermana i Zygmunta Radek, ++ Albinę i Jana oraz + Jerzego Wodniok, ++ Elżbietę i Gertrudę, ++ z rodziny z obu stron a także o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

9.30 Ligota Górna: Za ++ braci Franciszka i Józefa Kulbaka, ++ rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

07 lipca 2019