Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 09.09.2019 r. - 15.09.2019 r.

PONIEDZIAŁEK – 09.09.2019 r.

6.15     Do Opatrzności Bożej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Piotra Ziora i jego rodziny.

7.00      Do Ducha Świętego, o potrzebne łaski dla Parafii. W intencji kapłanów i wspólnot parafialnych i ich rozwój oraz za misjonarzy w kraju i na świecie.

18.00   1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Pawła Poprawy z okazji kolejnej r. ur. oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               2) Za + Józefę Toporowską w kolejną r. śm., + wnuka Miłosza Toporowskiego, ++ rodziców, rodzeństwo, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

WTOREK – 10.09.2019 r.

6.15     Za + Marię Keller, ++ z rodziny o łaskę nieba.

7.00      Za + Henryka Kołodnickiego w 1 r. śm., ++ z rodziny.  

18.00   1) Za + męża Eryka Wolny w kolejną r. śm., ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Marii oraz o dary Ducha Św. dla dzieci i wnuków.

ŚRODA – 11.09.2019 r.

6.15     Za ++ proboszczów: ks. Cyrzydłę, ks. Jurczyka i bpa Jana Bagińskiego o łaskę nieba.

7.00      Za + wujka Horsta Niemiec, ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Stanosek.

18.00   1) Za + syna Dawida Litner w 5 r. śm., dusze w czyśćcu cierpiące.

               2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Darii i Rejnera Matysik w 3 r. ślubu oraz w całej rodzinie.

CZWARTEK – 12.09.2019 r.

6.15     W intencji dobrodziejów i sponsorów Domu Katechetycznego o potrzebne łaski.

7.00      Za ++ rodziców Antoniego i Marię Ostrowskich, + wnuczkę Anetę Gorejowską, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

18.00   1) Za + męża Antoniego Witulskiego w 12 r. śm., + Urszulę w 26 r. śm., ++ z rodziny Witulskich, Olków, Szablewskich, + Stanisława w 30 r. śm., + Krystynę Chocaj w 4 r. śm. oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               2) Za ++ rodziców Franciszkę i Witolda Konca, ++ dziadków Żyra i Konca, + Mariana Żyrę, ++ Barbarę i Krystynę Konca oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

PIĄTEK – 13.09.2019 r. – Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła

Dzień Fatimski

6.15     Za ++ mamę Genowefę, ++ teściów Agnieszkę i Franciszka oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

7.00      Za + brata Jerzego, ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00     Za ++ rodziców, ++ 2 braci, ++ Marię i Stefanię Mazepa, ++ Stefanię i Henryka Małachowskich, ++ teściów Korzeniowskich oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

18.00 Za + ojca Wiktora w 27 r. śm. i Agnieszkę Kowalczyk, + Franciszka Porembę, ++ z rodziny Kowalczyk, Grzemka, Kucierajter oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

 

SOBOTA – 14.09.2019 r. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

6.15     Za + Radżyia La ValonSine o łaskę nieba.

7.00      Za ++ rodziców Józefa w 3 r. śm. i Teresę Kopeć, + Jadwigę, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

12.00   ślub rzymski: Beata Adamska i Dawid Hendrickx

17.00   Msza w języku niemieckim: Za ++ rodziców Jadwigę w 2 r.śm. i Augusta Grus, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

18.30   Msza święta wspólna:

               1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Hildegardy z okazji 80 r. ur. oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

             2) Za + Kazimierza Pawłowskiego, ++ z rodziny z obu stron.

             3) Za + męża Romualda, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron.

             4) Za + Ryszarda Kukuł w 30 dniu po śm., ++ z rodziny z obu stron.

             5) Za ++ Krystynę i Jerzego Bocianek, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

             6) Za + Tomasza Grot o łaskę nieba.

             7) O łaskę uzdrowienia z nowotworu dla Aurelii i Lecha.

              

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

7.00      Za ++ Józefę, Leona i Witolda Łuszczyńskich, ++ Janinę, Marka i Józefa Micka, ++ Marię, Władysława i Jerzego Urban, ++ Juliannę i Romana Karlińskich oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

8.30     1) Za + męża Henryka Ruczaj, ++ Marię i Tomasza Ruczaj, ++ Marię i Franciszka Syniawa, ++ z rodziny Macowicz, ++ z pokrewieństwa z obu stron.

               2) Za ++ Marię i Stanisława Więckowskich, ++ braci: Wiesława, Stanisława, Leona i Andrzeja, + siostrę Teresę, ++ z rodziny Więckowskich i Dynowskich.

10.00   Suma: Msza św. w intencji Jubilatów małżeńskich: Beata i Piotr Lechkun (20 r. śl.),

               Justyna i Mateusz Zalcman (2r.śl.), Dorota i Andrzej Marchewka (30 r.śl.), Irena i Eugeniusz Rabiega(55 r. śl.), Iwona i Tomasz Szurmak (15r. śl.)

               2)W święto patronalne Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, w intencji członków wspólnoty, jej opiekuna ks. Marka Trzeciaka, ks. naszej parafii oraz za ++ członków.

               3) Za + męża Edwarda Gajowczyka, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie

12.00   Msza św. dla dzieci:

               1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Zenobii Strom z okazji 80 r. ur. i w rodzinie oraz za + wnuka Miłosza Toporowskiego, ++ z rodziny z obu stron.

               2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Marii i Stanisława Majcher, ich dzieci i wnuków.

15.00   Msza św. wspólna:

               1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi za szczęśliwe zbiory dla rolników i działkowiczów z Bogdańczowic.

               2) Za + męża Henryka Staniszewskiego, ++ Helenę i Marcina Dudek, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               3) Za + żonę i mamę Urszulę Durka w 3 r. śm., ++ rodziców i teściów, brata Bogusława, + siostrę Teresę, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

               4) Za ++ rodziców Jadwigę i Jana Lesik, ++ Dariusza, Stanisława i Bronisława Wawrzyniak, ++ dziadków Anielę i Ignacego Forys.

               5) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Piotra z okazji 30 r. ur. oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               6) Za + Janinę Błaszków o łaskę nieba.

               7) Za ++ rodziców Jana (w dniu ur.) i Irenę Ulbrych, + brata Ryszarda, ++ z rodziny z obu stron.

              8) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi i Anioła Stróża dla Tymona Poziemskiego z okazji 1 r. ur. oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

               9) Za ++ rodziców Mieczysława i Irenę Żylak, ++ z rodziny z obu stron, z prośbą do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boże Wspomożenia Wiernych o Boże błogosł. w rodzinach Chochołowicz, Żylak i Żymańczuk.

`         10) Za ++ rodziców Aleksandra (100 r. ur. i 20 śm.) i Barbarę Kubaszyn, + syna Piotra Gajewskiego, + Piotra Tkacz, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

              11) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi, dary Ducha Św. dla Przemysława Liśkiewicz i w rodzinie.

             12) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Barbary i Grzegorza z okazji 15 r. ślubu oraz o dary Ducha Świętego dla dzieci.

13) Za + Tomasza Grot o łaskę nieba.

14) O łaskę uzdrowienia z nowotworu dla Aurelii i Lecha.

19.00   Za ++ rodziców Ryszarda i Cecylię Kłopockich, + syna Damiana, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

9.30     Ligota Górna: Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla mieszkańców Ligoty Górnej z okazji odpustu oraz z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory. 

08 września 2019