Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 13.05. - 19.05.2019r.

 PONIEDZIAŁEK –13.05. 2019r. - Matki Boskiej Fatimskiej

6.15 Za + Janinę Radaczyńską w 1 r. śm., + żonę Bogusławę Konieczną, ++ z rodziny z obu stron.

7.00 Za ++ Teresę i Wojciecha Pieniążek o łaskę nieba.

18.00 1) Przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w int. Róż Różańcowych i Wspólnoty Męki Pańskiej zelatorki Marii Brzózka oraz błog. Boże dla ks. proboszcza a także za ++ z tych wspólnot.

2) Za + Mirosława Paradowskiego, ++ z rodziny z obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

WTOREK – 14.05. 2019r. - święto św. Macieja, Apostoła  

6.15 Za ++ dziadków Rozalię i Romana Hofman, ++ ich dzieci, ++ synową i zięciów oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron a także z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie.

7.00 Za ++ Janinę i Ignacego oraz Wojciecha i Teresę Anczyk, + Leszka,  ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie. 

18.00 1) Za ++ rodziców Bronisławę i Tadeusza Kucharskich, + brata Kazimierza, + Natalię, + męża Jana Zadrożnego, ++ z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

2) Za ++ Katarzynę w 10 r. śm. i Czesława Pawłowskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w całej rodzinie.

ŚRODA – 15.05.2019r. - dzień powszedni

6.15 Za + męża Henryka, ++ z rodziców z obu stron, ++ siostry i szwagrów, ++ pokrewieństwo. 

7.00 Za ++ rodziców, teściów i za ++ z rodziny Kaczyńskich, Gorzołków, Natołocznych, Pampuchów i dusze czyśćcu cierpiące.

18.00 1) Za + brata Jerzego Bryś, ++ rodziców Marię i Huberta, ++ dziadków Cecylię i Jana Dudek, ++ z rodziny z obu stron  oraz o  błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za ++ Zofię i Alfonsa Ciupińskich, ++ Janinę i Stanisława Kownackich oraz Janinę i Władysława Dobrzańskich, ++ Gertrudę i Józefa Langos i dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK - 16.05. 2019r. - 

święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski 

6.15 Za + Janinę Podkówka o łaskę nieba.

7.00 Za ++ rodziców Franciszka i Petronelę Cap, + męża Włodzimierza Owczarek, ++ z rodziny z obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie. 

18.00 1) Za + męża Norberta Brzózka w 29 r. śm.,++ rodziców Gertrudę i Jana, + brata Jana, ++ teściów Marię i Jerzego  oraz o błog. Boże dla Marii i dla synów z rodzinami. .

2) Za + synów Tomasza i Jerzego Grus, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie.

PIĄTEK - 17.05. 2019r. - dzień powszedni 

6.15 Za Parafian. 

7.00 Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi dla Tymoteusza Dziedzic z okazji 15 r. urodzin  oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie. 

9.00 Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi dla Bronisława Dul z okazji 90 r. urodzin oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

18.00 Za + syna Tomasza Wysockiego w 18 r. śm., ++ rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi nad całą rodziną. 

Sobota - 18.05.2019r. dzień powszedni

6.15 Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi dla ks. proboszcza z okazji rocznicy święceń oraz o pomyślny przebieg pielgrzymki do Fatimy. 

7.00 Za ++ rodziców Władysławę i Kazimierza Gutkowskich, ++ z rodziny z obu stron.

14.00 ślub rzymski: Wiesława Łuszczyńska i Piotra Szymański.

15.00 ślub rzymski: Anna Luboń i Krzysztof Garbowski

17.00 Msza św. w j. niemieckim: Za + męża Ewalda Glomb, ++ rodziców, teściów, + siostrę Monikę, + brata Pawła, ++ szwagrów i wnuków, ++ Stanisławę i Mariana, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

18.30 Msza św. wspólna: 

1) Za + Józefę Urban, ++ rodziców Stopkiewicz i Urban, ++ Marię i Władysława, + Czesława Krzemińskiego, + Kazimierza  oraz o błog. Boże w rodzinie. 

2) Za ++ rodziców Weronikę i Mikołaja Bajrak, ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże w rodzinie.

3) Za + Genowefę Dutko w 1 r. śm. o łaskę nieba.

4) O szczęśliwy przebieg operacji i zdrowie dla wnuczka Dawida.

5) Za + Ludwikę Rakoczy w 30 dzień po śm. o łaskę nieba. 

6) Za + męża i ojca Krzysztofa Praszczyk w 30 dniu po śm. i za ++ z rodziny z obu stron.

7) Za + Wincentego Szewczyka w 30 dniu po śm., ++ rodziców Józefa, Mariannę i Zofię Michalską ++ dziadków Ludwika, Józefę i Franciszkę Wieczorek.

8) Za + Janinę w 1 r. śm., + męża Ludwika Radaczyńskich, + Bogusławę Konieczną w 8 r. śm. oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

9) Do Miłosierdzia Bożego za ++ Antoniego, Mariana, Krzysztofa Urbaś, ++ Helenę, Marię, Józefa Maciejewskich, ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

10) Za + Ludmiłę Pietrzak, + Adelajdę i Stanisława Zając, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie. 

11) Za ++ z rodziny Żurek, Wolny i Kik.

12) Za + Wiktora Narmuła o łaskę nieba.

13) Za + Gertrudę Sczyrba o łaskę nieba. 

V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019r. 

7.00 Za ++ rodziców Genowefę i Stanisława Kupis, + siostrę Mirosławę i jej + męża Stanisława, ++ z rodziny, dusze czyśćcowe i o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.30 1) Za + Witolda Małaczyńskiego w 20 r. śm., + ojca Mariana, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za ++ rodziców Łucję i Pawła Olejnik oraz Marię i Ernesta Grzesiuchna, + szwagra Hermana, ++ z rodziny z obu stron, dusze czyśćcu cierpiące oraz o błog. Boże w rodzinie.

10.00 1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich dla ks. Kamila Sowada i jego kolegów kursowych. 

2) Za ++ Bronisławę i Jana Guz, ++ z rodziny z obu stron  oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie. 

12.00 Za ++ rodziców Adolfa i Julię Janiszewskich, ++ z rodziny z obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

15.00 Msza św. wspólna:

1) Za + męża Edwarda, ++ rodziców, + brata Józefa oraz o zdrowie, błog. Boże dla Elżbiety, syna Mirosława z rodziną.

2) Za ++ rodziców Teresę i Mariana Kleszcz, ++ Janinę Stefana i Stanisława Kleszcz, + Andrzeja Skibińskiego, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie.

3) Za + syna Grzegorza Sojka, ++ rodziców, ++ rodziny z obu stron oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie.

4) Z podziekowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla mamy Stefanii Lachowicz z okazji 85 r. urodzin oraz o łaski w całej rodzinie.

5) Za + Marcelę Wereszczyńską w 20 r. śm., ++ rodziców Katarzynę i Prokopa Kuśnierz, + syna Dariusza, ++ z rodziny i o błog. Boże w rodzinie.

6) Za + męża Krystiana Lasek i o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

7) Za + syna Eugeniusza i za ++ z rodziny o łaskę nieba. 

8) Za + babcię Bronisławę w 18 r. śm. + dziadka Bolesława Sztuka, + wujka Jerzego w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad całą rodziną.

9) Za + Marię Walewską w 30 dniu po śm., + Zbigniewa i za ++ z rodziny z obu stron.

10) Za + Stanisława Korny, ++ rodziców i teściów oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi nad całą rodziną.

11) Za + Andrzeja Gędłek  o łaskę nieba.

12) Przez wstawiennictwo św. Jana Bosko, z prośbą o światło Ducha Św., nawrócenie i powrót do Kościoła dla krewnych oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie. 

13) Przez wstawiennictwo św. JAna Vianeya o łaskę zbiawienia dla konających i za dusze w w czyśćcu cierpiące.

14) W int. Róży Różańcowej Zofii Dziedzic, z prośbą  o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi dla wszystkich członków, ++ z tej Róży i ++ z rodzin. 

15) O łaskę zdrowia dla Władysławy Myślińskiej - od Róży Różańcowej Jadwigi MAzur.

16) Za ++ Melanię, Adama, Zofię i Bolesława Łago, + Jana Mazur, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o zdrowie i Boże błogsławieństwo w rodzinie. 

17) Za + Stanisławę Cudyk, ++ z rodziny z obus stron. 

18) Za żyjących z rodziny Wolny, Żurek i Kik z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie. 

19) O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę MAryi dla Małgorzaty Rzepka. 

19.00 Za ++ Teodora i Wiktorię Wieczorek, ++ córkę Elżbietę z synem Pawłem, ++ Franciszka z żoną Pauliną, + Ludwika Król, + Edwarda Wiśniewskiego, ++s zwagra Emila z żoną + Franciszka z żoną, + szwagierkę oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie w całej rodzinie. 

9.30 Ligota Górna: - Za + ks. Prob. Bernarda Jurczyka - od Róży Różańcowej p. Drozdy.

12 maja 2019