Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 17.06. - 23.06.2019r.

PONIEDZIAŁEK –17.06.2019r.- 

św. brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika

6.15 Za + Horsta (w dniu ziemskich urodzin) i za + Stanisławę Hyla.

7.00 Za ++ Annę, Piotra i Eugeniusza Kujac, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w całej rodzinie.

18.00 1) Za ++ rodziców Jana i Anielę Pondel, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + Michalinę Radaczyńską w 18 r. śm.,  ++ z rodziny oraz o błog. Boże w całej rodzinie.

PONIEDZIAŁEK –18.06.2019r. - dzień powszedni

6.15 Za ++ Marię i Konstantego Pieniążek i  ++ z rodziny.

7.00 Za + Michalinę w 18 r. śm. i Tomasza Radaczyńskich, ++ z rodziny z obu stron oraz  o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie.

18.00 1) Za ++ rodziców Katarzynę w 18 r. śm. i + Władysława Kosarewicz, + brata Romana,  ++ krewnych.

2) Za ++ dziadków Annę i Bronisława Korzeniowskich oraz ++ Zbigniewa Wietecha, Floriana, Annę, Franciszka, ++ Annę i Jana Michalewskich  oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

ŚRODA – 19.06.2019r. - dzień powszedni

6.15 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Marii w 80 r. ur. oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

7.00 Za + Wiarę Wójcik, ++ Teresę i Mieczysława Wójcik, ++ z rodziny obu stron  oraz o błog. Boże w rodzinie.

18.00 1) Za ++ rodziców Magdalenę w r. śm. i Gintera Lacmańskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w całej rodzinie.

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi dla Stanisława Olender z okazji 90 r. ur. oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

CZWARTEK - 20.06.2019r. -

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 

7.00 Za ++ rodziców Sewerynę w 3 r. śm. i Jana Robakowskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

9.00 1) Za + Edwarda Gajowczyka, ++ z rodziny z  obu stron  oraz o błog. Boże, zdrowie w całej rodzinie.

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę Maryi oraz dobry wybór adalszej drogi życiowej dla córki Agnieszki Milczarek z okazji 18. r. ur. a także w intencji rodziny o potrzebne łaski. 

12.00 Za ++ Janinę i Kazimierza Kościelnych, ++ z rodziny z obu stron oraz dusze czyśćcu cierpiące. 

15.00 W intencji budowniczych i fundatorów kościoła i plebanii, ++ proboszczów oraz dusze w czyśćcu cierpiące. 

19.00 Za + Teresę Kosmala w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron.

8.30 Ligota Górna:  Za + męża Bronisława Szozdę, ++ rodziców z obu stron, ++ siostry: Marię i Stanisławę, ++ braci: Antoniego, Jana i Stanisława, ++ z rodzin Szozda i Kubasiewicz. 

Za + ojca Zenona Golnik, ++ dziadków, ++ z rodzin Golnik i Jędrzejak. 

PIĄTEK -21.06.2019r. - 

Najświętszej Maryi Panny Opolskiej 

7.00 Za + męża Franciszka Piecuń, ++ z rodziny z obu stron, + Zbigniewa  oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w całej rodzinie.

18.00 1) Za ++ dziadków MArię i Walentego Ludwiczak oraz Władysława i Stanisławę, ++ rodziców Teresę i Jana Kosmala, ++ teściów Stefanię i Stanisława MAtysiak oraz ++ z rodziny z obu stron. 

2) W intencji grupy obrońców życia poczętego z Kluczborka, o siły i potrzebne łaski dla nich i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi. 

Sobota -22.06.2019r. - dzień powszedni

7.00 Za + ojca Stefana Kasprzaka w 14 r. śm., + męża Stanisława Faber, ++ z rodziny z obu stron.

17.00 Msza św. w j. niemieckim: Za + męża Damiana, ++ rodziców Jadwigę i Pawła, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad całą rodziną.

18.30 Msza święta wspólna: 

1) Za + Edytę Cisler w 5 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie. 

2) Za ++ Helenę i Piotra Kopacz, ++ Marię i Józefa Czarny, ++  z pokrewieństwaz  obu stron.

3) Za ++ rodziców Franciszkę w 35 r. śm. i Kazimierza w 20 r. śm.  oraz ++ Zofię i Bronisława, ++ dziadków i ++ z rodziny obu stron  a także o błog. Boże w rodzinie.

4) Przez wstawiennictwo M.B. Nieustającej Pomocy, z prośbą o Boże błogosł., zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla córki i 2 synów z rodzinami.

5) Za ++ rodziców Jana i Weronikę Lisieckich oraz Jana i Zofię Bochyńskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosł. w rodzinie. 

6) Z podziękowaniem za odebrane łaski,  z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosł., opiekę Maryi Nieustającej Pomocy i Anioła Stróża na szcześliwą podróż dla Jermiasza i Henryka oraz ich rodziców.

7) Za + męża i ojca Romana Lach w 29 r. śm. oraz opiekę Maryi  dla Danuty i Piotra z rodziną. 

XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019r. 

7.00 Za ++ rodziców Sewerynę i Jana Robakowskich, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące  oraz z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w całej rodzinie.

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

8.30 1) Za + męża Edwarda Strzyż, ++ Stefana, Genowefę i Mariannę Strzyż, + ojca Adama Węgrzyn, + szwagra Henryka, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + męża Jana Sułot (z okazji imienin), ++Paulinę i Stanisława Tatarek, ++ Elżbietę i Wacława Sułot, ++ z rodziny z obu stron.

10.00 1) Msza św. Prymicyjna ks. Radosława Radziwonia. 

2) Za ++ Wandę i Czesława Rzeźnik, ++ Antoniego i Bronisławę, Mateusza, Antoninę i Eugeniusza Piątczak. 

3) Za ++ rodziców Stanisława i Stanisławę Makuch, ++ wnuków, ++ rodzeństwo oraz o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski w całej rodzinie.

12.00 1) W intencji ojców naszej parafii z okazji Dnia Ojca.

2) O zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Iwony i Jarosława Marzec z okazji 29 r. ślubu oraz o błog. Boże dla Gosi, Ani i Michała.

15.00 Msze św. wspólne

1) Za + męża Jana Kowalskiego, ++ Józefę i Antoniego Kowalskich, ++ Edeltraudę i Leopolda Sowa, ++ Paulinę i Leopolda Gardziejewskich, ++ z rodziny oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + męża Ewalda Dawid, + szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

3) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Ludwiki Sałdak z okazji 97 r. ur. oraz o łaski potrzebne w rodzinie a także za ++ rodziców Jana i Marię Pośpiech. 

4) Za + brata Mariana Podgórskiego w r. śm., + brata Bronisława, ++ rodziców Bronisławę i Jana Podgórskich oraz Genowefę i Stefana Ramus, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

5) Za + syna Romana Pawłowskiego, + ojca Jerzego Solnica, + Ritę Rajman, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w rodzinie.

6) Za + tatę Adama Przedpełskiego, ++ z rodziny  zobu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

7) Za + męża i ojca Krystiana Lasek oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

8) Za ++ rodziców Marię i Jana Mączka, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błog. w rodzinie.

9) Za + Zenona Kocik o dar nieba -od rodziny Bienias.

10) Za + męża Sławomira Drab w 8 r. śm., ++ rodziców Drab i Szubert, ++ braci, bratowe i ich dzieci oraz o błog. Boże w całej rodzinie. 

11) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Ewy z okazji 60 r. urodzin oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

12) Za + męża Jana Gadomskiego, + syna Ryszarda, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w rodzinie. 

13) Za + syna Ryszarda Jamka, ++ rodziców Julię i Jana Jamka oraz Stefanię i Jana Materak, ++ rodzeństwo, ++  z rodziny z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

14) Za + męża Edwarda Woźniczka, ++ rodziców Władysławę i Stanisława Kowalczyk, ++ siostry Marię Biesiadecką i Barbarę Piktuś, + brata Kazimierza Kowalczyk.

15) Za + mamę Irenę Figurniak w 30 dniu po śm., + ojca Ryszarda w 9 r.śm., ++ z rodziny obu stron.

16) Za + męża Kazimierza Kaczmarek w 3 r śm., ++ rodziców z obu stron, + brata Ryszarda, + siostrę Marię z mężem o łaskę nieba oraz o błog. Boże w rodzinie.

17) O światło Ducha św. dla Krystyny Nalepa, jej dzieci, ++ rodzeństwo Krystynę i Wandę, ++ brata Jana z żoną i dziećmi.

18) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosł., opiekę Maryi dla Zofii Arczyńskiej z okazji 70 r. ur. oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie. 

19) Za + Annę Zeman-Guzikiewicz w 30 dniu po śmierci.

20) Za + Cecylię Lesik, jej + męża Józefa i syna Henryka.

21) Za + ojca Reinholda Jurczyk, + teścia Leona, ++ z rodziny z obu stron.

22) Za + syna Władysława, ++ synowe Liliannę i Iwonę Marciniuk, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzienie.

23) Za + Krystynę Bartoszewską, jej + męża Stanisława - od koleżanek.

24) Za + Anielę i Stafana Mańko, + Edwarda Damszel, ++ Elżbietę, Józefa i Zbigniewa Mańko.

25) Za + Wandę Kotarską w 11 r. śm. oraz o błogosł. Boże w rodzinie. 

19.00 Za + ojca Pawła Meinert, + teścia Wilibalda Marweg.

9.30 Ligota Górna: Za ++ dziadków Annę i  Franciszka Zejman, ++ ciotki: Helenę Zejman i Elżbietę Majzel z mężem, + wujka Bernarda Wodara oraz o błog. Boże w rodzinie..

17 czerwca 2019