Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 18.04.2022 – 24.04.2022

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

7.00 1. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę Maryi i zdrowie dla żony Jadwigi Pajor z okazji 50 r. ur.

2. Za + Marię Wąchała (greg.)3. Za + s. Marię Sylwestrę Miśta o łaskę nieba (greg.)

8.30 1. Za ++ ojców: Józefa Wielki i Rudolfa Pietruszka oraz ++ Helenę, Helmuta i Erwina Walczok, ++ z pokrewieństwa oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

2. Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

10.00 1. Msza św. w intencji Jubilatów małżeńskich: Alina i Franciszek Korneccy (48r.ślubu),

Maria i Hubert Szlencek (45 r. ślubu), Maria i Wiktor Staniul (35 r. ślubu), Krystyna i Marian Czarny (25r.ślubu), Katarzyna i Marek Lorek (25 r. ślubu), Adriana i Rafał Kołat (20r.ślubu).

2. Za ++ Jana (rocznica ziemskich ur.) i Bronisławę Podgórskich, ++ braci Mariana i Bronisława, ++ rodziców Genowefę i Stefana Ramus, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

11.00 Chrzest św.: Aniela Grus

12.00 1. Chrzest św.: Lilianna Bogna Galińska, Hanna Maria Cichy.

2. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i dobry wybór dalszej drogi życiowej dla wnuka Svena z okazji 18 r. ur. oraz w intencji jego rodziców i całej rodziny.

15.00 Msza św. wspólna: O łaskę zdrowia i Boże błog. dla Beaty – od nauczycieli z PSP 2.

Za + Eugeniusza Pachołka. Za + Andrzeja Śnieżek i Marię Korbel w 30 dzień po śmierci.

Za + Stanisława Wiśniewskiego, + Michalinę Zabor, ++ z obu stron.

Za + męża Stanisława Wagner, + ojca Henryka, + brata Alojzego Dyła.

Za ++ teściów Józefa i Marię, + mamę Anielę i ++ z rodziny o łaskę nieba.

19.00 Za ++ Longinę (1r.śm.)i Augusta Sucheckich, + siostrę Czesławę, ++ rodziców z obu stron, + Katarzynę oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

9.30 Ligota Górna: Za + syna Piotra, żonę Marię, ++ rodziców i teściów, ++ z rodziny o łaskę nieba.

 

Wtorek, 19 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

6.15 Za + s. Marię Sylwestrę Miśta o łaskę nieba. (greg.)

7.00 Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

9.00 Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

18.00 1. Za ++ rodziców i teściów, ++ braci: Jerzego i Herberta, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błog. w rodzinie.

2. Za + Waldemara Chwał (1r.śm.) o łaskę nieba.

 

Środa, 20 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

6.15 Za + s. Marię Sylwestrę Miśta o łaskę nieba (greg.)

7.00 Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

9.00 Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

18.00 1. W intencji dzieci poczętych a nienarodzonych o potrzebne łaski, o Boże błog. dla matek tych dzieci, w intencji małżeństw, rodzin dzieci naszej parafii

2. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i dobry wybór dalszej drogi życiowej dla Julii Makowskiej z okazji 18 r. ur. oraz w intencji jej rodziców i całej rodziny.

 

Czwartek, 21 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

6.15 1. Za + s. Marię Sylwestrę Miśta (greg.)

2. Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

7.00 O łaskę zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla Grażyny.

9.00 Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

18.00 1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Wiktora Kowalczyk, + Teofila Kucierajter, + Franciszka Poremba, ++ z rodziny Grzemba oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

2. Z prośbą o Boże błog. i zdrowie dla kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Za ++ rodziców Marię i Zbigniewa Walewskich o łaskę nieba.

 

Piątek, 22 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

6.15 1. Za + s. Marię Sylwestrę Miśta (greg.)

2. Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

7.00 Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i św. Józefa dla Mateusza z okazji ur.

9.00 Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

18.00 1. Za ++ rodziców Teresę i Pawła Olejnik, + brata Krystiana, + szwagra Norberta, + siostrzenicę Beatę i + bratanka Rafała.

2. Za + ks. Franciszka Drendę, + ks. Bernarda Jurczyka, + s. Marię Noelę, + s. Marię Jolantę.

3. Za + męża Wincentego Szewczyk (3r.śm.), ++ rodziców Józefa, Mariannę i Zofię Michalskich, ++ dziadków Ludwika, Józefę i Franciszkę Wieczorek o łaskę nieba.

 

Sobota, 23 kwietnia 2022r. Oktawa Wielkanocy

6.15 Za + siostrę Janinę Odziemską, + brata Tadeusza, ++ rodziców i teściów oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

7.00 1. Za + s. Marię Sylwestrę Miśta (greg.) 2. Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

3. Za + Stefana Łuszczak o łaskę nieba (greg.)

17.00 Msza św. w j. niemieckim: Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i św. Patronów dla ks. proboszcza Wojciecha z okazji imienin.

18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

18.30 Msza św. wspólna: O Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Małgorzaty Rzepka i Zofii Chowaniec. Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + Zofię Topolewską. Za + Radosława Rogozińskiego. Za + Manfreda Piontek. Za + Lecha Wąchała. Za + Henryka Jurczyńskiego, dusze w czyśćcu cierpiące. Za ++ rodziców Marię i Jerzego Drewniok, ++ z rodziny z obu stron.

Za + Ryszarda Radek – od sąsiadów z ul. Konopnickiej 10b Za + Irenę Rabiega (w dniu ziemskich ur.) Za + Tadeusza Chrobot i ++ z rodziny, + Stefanię Krajewską, + męża Feliksa, ++ z rodziny o łaskę nieba oraz o Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i św. Józefa w w/w rodzinach.

 

Niedziela, 24 kwietnia 2022r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.00 1. Za ++ Wandę i Czesława Rzeźnik, ++ Antoniego i Bronisławę, ++ Eugeniusza, Zenona, Zofię Piątczak, + Marię Kazimierczak i + Elżbietę Nowak o łaskę nieba.

2. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Katarzyny Chodnik oraz dla całej rodziny a także za ++ męża, rodziców, brata i ++ z pokrewieństwa o łaskę nieba. 3. Za + Marię Wąchała o łaskę nieba (greg.)

8.30 1. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi oraz św. Józefa dla s. Marii Faustyny z okazji imienin.

2. Za ++ teściów Weronikę i Jana Wielki, + Annę Wielki i ++ z pokrewieństwa o łaskę nieba.

3. Za ++ rodziców Barbarę i Antoniego, ++ braci Henryka, Józefa, Stanisława i Antoniego Łobosów, ++ teściów Anastazję i Mikołaja, + męża Jana Kuryło oraz o Boże błog., zdrowie dla Wojciecha.

10.00 Suma: 1. W 28 roku intronizacji Jezusa Miłosiernego w naszej parafii i święto patronalne Wspólnoty NSPJ – Miłosierdzia Bożego, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla członków Wspólnoty i opiekuna ks. Marka a także o łaskę nieba dla ++.

2. Za + Edwarda Tremboleckiego, ++ rodziców Anastazję i Wiktora, ++ Anielę i Jana Jałocha, + Marię Utta, ++ z rodziny z obu stron.

3. Za ++ rodziców Jana i Janinę Jaworskich, ++ z rodziny Wieczorek oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie Jaworskich.

12.00 Msza św. dla dzieci:

1. Za ++ rodziców Leona (24r.śm.) i Edeltraudę Machny, ++ rodzeństwo, ++ zięciów Helmuta i Piotra, ++ dziadków z obu stron oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie.

2. Za ++ Karolinę, Grażynę i Franciszka Rygiel, ++ dziadków z obu stron oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

3. Za + męża, ojca i dziadka Marka Myszograj, ++ rodziców Lidię i Arnolda, + tatę Juliana Grünera oraz z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinach: Myszograj, Majowicz, Grüner, Reszka, Cierkosz, Dastych i Zabawa.

4. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i św. Józefa dla Magdaleny i Macieja Pawlikowskich z okazji 1 r. zaślubin.

15.00 Msza św. wspólna: Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla siostry i mamy z okazji ur. oraz dla całej rodziny. O łaskę nawrócenia i opiekę Maryi w pewnej intencji. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Agnieszki i Adama Wyszomirskich z okazji 40 r. ur.O łaskę zdrowia i Boże błog. dla Beaty – od nauczycieli PSP2 w Kluczborku. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie Krystiana Kulawik i matki. O zdrowie i Boże błog., opiekę Maryi dla Janiny Kalinowskiej. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Elżbiety i Gintera Suska (r.ślubu) oraz o dary Ducha Św. i opiekę św. Józefa dla syna Mateusza z rodziną. O Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Małgorzaty Rzepka i Zofii Chowaniec. Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + Zofię Topolewską. Za + Radosława Rogozińskiego. Za + Manfreda Piontek. Za + Lecha Wąchała. Za + Stefana Łuszczyńskiego o łaskę nieba (greg.). Za + mamę Ingeborgę (r.śm.), ++ z rodziny.Za ++ rodziców Łucję (1r.śm.) i Franciszka Golenia, + Dorotę Golenia i + Marię Mrugalla. W 30 dzień po śmierci prosząc o łaskę nieba dla ++ Stanisława Paszek, Zenona Robakowskiego, Jerzego Hoffmann, Małgorzatę Cegła.

Za + męża Zdzisława Zgid (r.śm.), ++ rodziców z obu stron, + wnuka Adriana Zgid (r.śm.), + zięcia Jana Podkówka (r.śm.). Za + męża Stanisława Wagner, + ojca Henryka, + brata Alojzego Dyła. Za + Adama Mrówkę (2r.śm.).W 1 r.śm. za ++ siostry ze zgromadzenia św. Józefa: s. Marię Armelę, + s. Marię Danielę, + s. Marię Melitę, + s. Marię Dominikę, + s. Marię Beatę, + s. Marię Sylwestrę. Za ++ rodziców Marię i Franciszka Oziębłowskich, + szwagra Karola, ++ z rodziny Oziębłowskich i Paliwodów. Za + męża Jana Kowalskiego (w dniu ziemskich ur.), ++ teściów Józefę i Antoniego, ++ rodziców Edeltraudę i Leopolda Sowa, ++ Paulinę i Leopolda Gardziejewskich, ++z rodziny.Za ++ rodziców Marię i Józefa, ++ dziadków Stanisławę i Szczepana, + męża Tadeusza (14r.śm.), ++ teściów Weronikę i Wawrzyńca, ++ wujka Józefa i Martę, ich ++ rodziców, ++ ciotkę Józefę z mężem, ich ++ córkę Zofię z mężem, + Marka Myszograj, ++ rodziców. Za ++ rodziców Franciszka (w dniu ziemskich ur.) i Marię Kaniak, ++ z rodziny Kaniak, Wróbel. Chrobak, Hadrian, Kęśminowicz, Wolny, Zdaniewicz, Jarosz, Kozakiewicz, Krokosz, Gierczyk, Chromiak o łaskę nieba oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi i św. Józefa w w/w rodzinach.

16.00 Koncert Jubileuszowy: 10 – lecie Fundacji Artem Silesiam Promovere

19.00 Za + s. Marię Sylewstrę Miśta o łaskę nieba (greg.)

09.30 Ligota Górna: Za + Łucję Lech (w dniu ziemskich ur.), ++ dziadków z obu stron o łaskę nieba.

17 kwietnia 2022