Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 19.08. - 25.08.2019R.

 

PONIEDZIAŁEK - 19.08.2019 r. -

7.00 Za + męża Bolesława Makuch (w dniu ziemskich imienin), ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

18.00 Za + Bronisława Janickiego w 28 r. śm., ++ z rodziny z obu stron.

 

WTOREK - 20.08.2019r. –

św. Bernarda, opata i dra Kościoła

7.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Justyny Faber z okazji kolejnej rocznicy ur. oraz o łaski potrzebne w rodzinie.

18.00 Za + Halinę Stępień w 1 r. śm., jej + męża Leszka i ++ rodziców z obu stron.

 

ŚRODA – 21.08.2019r. –

św. Piusa X, papieża

7.00 Za + syna Jacka Hofman w 7 r. śm., + Toniego, ++ rodziców Stanisławę i Władysława Jeż, ++ Józefę i Józefa Hofman, ++ Ryszarda, Annę,Grażynę, Andrzeja, Walentego i Stanisława, ++ z rodziny oraz o błogosł. Boże w rodzinie.

18.00 Za + męża Bernarda Adamskiego (z okazji ziemskich imienin), + syna Jana, ++ rodziców i rodzeństwo oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

CZWARTEK – 22.08.2019r. –

Najśw. Maryi Panny, królowej

7.00 Za + syna Zbigniewa, + Zygmunta i Helenę Balcerzak, ++ siostrę Jadwigę z mężem Stefanem, ++ dziadków i ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

18.00 Za ++ Czesława i Katarzynę Pawłowskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

 

PIĄTEK - 23.08.2019r.

7.00 Za ++ z rodziny Blabuś i Grabowskich, + siostrę Emilię, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

18.00 Za + męża Leszka Żmudę w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

 

SOBOTA - 24.08.2019r. –

święto św. Bartłomieja, apostoła

7.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Bogusława Sosińskiego z okazji 55 r. ur. oraz o łaski w rodzinie.

9.00 Rozpoczęcie Dnia Skupienia dla członków i czcicieli NSPJ, Miłosierdzia Bożego oraz chętnych.

16.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Haliny i Antoniego Tyszeckich z okazji 60 r. zaślubin.

17.00 Msza w języku niemieckim: Za + męża i ojca Wernera Wodara w 30 dniu po śmierci.

18.30 Msza święta wspólna:

1) Za ++ rodziców Augustyna i Helenę Kołodziej, + brata Joachima, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

2) Za ++ rodziców Feliksa i Zofię Wilczek, ++ braci Gintera i Jerzego, ++ rodziców Władysława i Marię Grzesiak, + siostrę Zofię, + brata Stanisława, ++ z rodziny z obu stron oraz ++ rodziców Józefa i Elfrydę Dawid.

3) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Zenony i Jana Podgórskich z okazji 45 r. zaślubin oraz o łaski w rodzinie.

4) Za + Józefę Tarnawską w 1 r. śm., + córkę Bożenę, ++ braci: Bolesława i Edmunda i ++ rodziców.

5) Za + Alicję Janicką w 30 dzień po śmierci, ++ z rodziny z obu stron.

6) Za ++ rodziców Helenę w 30 dniu po śmierci i Jana Gocek, ++ z rodziny z obu stron.

7) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Ewy, jej męża i całej rodziny.

8) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w rodzinach: Matląg, Konieczny i Styrczewskich.

9) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Andrzeja i Piotra oraz łaski w rodzinie.

10) Za + Stanisława Matląg, ++ z rodziny z obu stron.

11) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla wnuków Daniela, Karola, Niny, Leona i Oliviera oraz o łaski w rodzinie.

12) Za + Tomasza Grot o łaskę nieba.

13) O łaskę uzdrowienia z nowotworu dla Aurelii i Lecha.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2019r. –

odpust ku czci Matki Boskiej Jasnogórskiej

7.00 Za ++ Helenę i Andrzeja Muzyka, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

8.30 Za + męża Edwarda Strzyż, ++ Stefana, Genowefę, Mariannę Strzyż, + ojca Adama Węgrzyn, + szwagra Henryka, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

10.00 1) Za ++ męża i ojca Jana Kosmala w r. śm., ++ teściów Jadwigę i Wincentego, ++ Marię i Walentego Ludwiczak, + brata Władysława, + siostrę Franciszkę, + szwagra Floriana, + siostrzeńca Andrzeja, + ciocię Stanisławę.

2) Za ++ rodziców Jana w r. śm. i Teresę Kosmala, ++ teściów Stefanię i Stanisława Matysiak, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodziny oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

12.00 Suma odpustowa:

1) Za Gości i Parafian o Boże błogosławieństwo.

2) Z podziękowaniem za posługę w naszej parafii ks. Tomasza Daniły i ks. Gintera Rychlikowskiego, z prośbą o wszelkie potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi na nowych parafiach.

3) Za + rodziców Eugeniusza w 2 r. śm. i Annę Baj, ++ brata Janusza, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo.

15.00 Msza św. wspólna:

1) Za ++ z rodziny Sena i Brzostowskich oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

2) Za + Olgę Andrusyszyn w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

3) Za + męża Wiesława Czajkowskiego, ++ z rodziny Brożek i Czajkowskich oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

4) Za ++ Eufemię i Leona Nawrot, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

5) Za + mamę Helenę Salnica, + Klarę Kowol (w dniu ur.).

6) Za + męża Zygmunta Kajdaniuk w 10 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

7) Za + Stanisława Michalskiego w 13 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosł. w rodzinie.

8) Za + Genowefę Podwalną, ++ z rodziny z obu stron.

9) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Marii Ceiler z okazji 70 r. ur. oraz o łaski w rodzinie.

10) Za + Bronisława Tadeusza Strzałkowskiego w 30 dniu po śmierci, ++ z rodziny z obu stron.

11) Za + Adama Dubińskiego w 30 dniu po śm., + Leokadię, ++ z rodziny z obu stron.

12) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Małgorzaty, jej syna Tymoteusza i rodziny.

13)Za + Zofię Kirsz, + jej męża Adolfa – od Marii Dąbrowskiej.

14) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla pani Zalewskiej za okazane serce.

15) Za + ojca Józefa Janke w 30 dniu po śmierci.

16) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla mamy Róży Kinder z okazji r. ur. oraz o łaski w rodzinie.

17) Za + Tomasza Grot o łaskę nieba.

18) O łaskę uzdrowienia z nowotworu dla Aurelii i Lecha.

19.00 Za + męża Edwarda Gajowczyka, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo.

9.30 Ligota Górna: Za + Mieczysława Łoza, ++ rodziców, + siostrę, + szwagra, + brata i + siostrzeńca

 

17 sierpnia 2019