Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 24.06. – 30.06.2019r. 

PONIEDZIAŁEK - 24.06.2019 –

Narodzenie św. Jana Chrzciciela

7.00 Za + Jana Mróz, + Danutę Nakonieczną, ++ z rodziny  orazo błog. Boże w całej rodzinie.

18.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosł., opiekę Maryi, zdrowie dla Teresy i Jana a także za + Willi, ++ rodziców Monikę i Antoniego, ++ teściów Marię i Stanisława, ++ z pokrewieństwa z obu stron. 

WTOREK - 25.06.2019r.

7.00 Za + męża Jana Mazepa w 11 r. śm., + syna Tadeusza, ++ rodzeństwo Marię i Jana, ++ rodziców i ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w całej rodzinie.  

18.00 Za + męża Jana Adamskiego (z okazji ziemskich imienin), ++ rodziców Stanisława i Jadwigę Biskup, + teścia Bernarda oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

ŚRODA – 26.06.2019r.

7.00 Za + syna Edwarda Kłosowskiego w 3 r. śm., + Stanisława Ostrowskiego, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w całej rodzinie.

18.00 Za + Władysława Lechkun o łaskę nieba.

CZWARTEK – 27.06.2019r. 

7.00 Za ++ rodziców Jadwigę i Piotra Kinder, + brata Gerharda, + szwagra Piotra, + koleżankę Czesławę , ++ z pokrewieństwa z obu stron.

18.00 Za + syna Czesława Krzemińskiego, + męża Kazimierza, ++ Kazimierza, Władysława, Marię i Józefa Urban, ++ z rodziny Krzemińskich, Stopkiewicz oraz z prośbą o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

PIĄTEK - 28.06.2019r.  – 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00 W święto patronalne „Oremus” o świętość życia dla naszych księży oraz w in. członków Margaretek w Diecezjlanym Dziele Modlitwy za kapłanów. 

18.00 Za + Władysławę Gazda w rocznicę śmierci oraz  ++ z obu stron.

Sobota - 29.06.2019r.  –  

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

7.00 Msza w Zakopiance: Za + męża Piotra Ceglarek w 7 r, śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie. 

9.00 Msza w Zakopiance: Za ++ rodziców Józefa i Genowefę Kulczyckich, ++ Janinę i Feliksa Rak, + żonę Elżbietę, + Franciszka Kulczyckiego oraz  o błog. Boże, zdrowie w całej rodzinie.

11.00 Msza w Zakopiance: Z podziekowaniem  za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla wnuków Jadwigę, Patrycję i Annę i o wszelkie łaski potrzebne w rodzinie.

14.30 ślub rzymski:  Dorota Reszka i Tomasz Olejnik

16.00 Za + brata Piotra Drozd (z okazji ziemskich ur. i imienin), ++ jego rodziców Jadwigę i Hipolita, + męża Czesława Motyka,  ++ z rodziny. 

17.00 Msza w jezyku niemieckim: Za ++ rodziców Rozalię i Romana Kałuża, ++ Marię i Ferdynanda Mally, ++ z rodziny Kałuża, Deska i Mally. 

18.30 Msza św.wspólna:

1) Za ++ ojców: Jana Auguścik, Adama Rabiega i Mieczysława Winiarskiego

2) Za + męża Jana Gruszka (w dniu ziemskich ur.).

3) Za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi w int. Róż Różąńcowych i Wspólnoty Męki Pańskiej, zelatorki Marii Brzózka oraz opiekuna ks. Proboszcza i za ++ członków.

4) Za + Krystynę – Joannę Mikosa, + jej ojca Jana Szefer, + babcię Marię Rumijowską, + jej córkę Olgę oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi nad rodzinami Rumijowskich, Baran, Bazan i Hołyńskich.

5) Za + ojca Kazimierza Radwańskiego, + kuzyna Czesława, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w całej rodzinie.

6) Za ++ rodziców Czesława w 20 r. śm. i Janinę Grygorcewicz, ++ krewnych z obu stron a także z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą i błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi w  rodzinie.

7) Z podziękowanim za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi i światło Ducha św. dla Katarzyny i Radosława w kolejną r. śl. i o łaski dla ich dzieci: Tymona, Idalii i Jacka.

8) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie w rozwiązaniu trudnych spraw osobistych, pomyślne zakończenie studiów oraz dobry wybór dalszej drogi życiowej. 

9) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi Nieustającej Pomocy dla syna Sławomira i o łaski potrzebne w rodzinie.

10) Za ++ rodziców Herberta ( w dniu ziemskich ur.) i Gertrudę, + brata Jana Niksdorf, + ciotkę Hildegardę, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa z obu  stron. 

11) Za ++ rodziców Annę ( w dniu ur.) i Emila Konwisarz, ++ z rodziny Konwisarz, Broll oraz o zdrowie, Boże błogosł. i opiekę Maryi w rodzinie. 

12) Za + męża i ojca Władysława Rasztar, ++ z rodziny z obu stron oraz o zdrowie, Boże błogosł. i opiekę Maryi w rodzinie. 

13)  Za + rodziców Emilię ( w dniu imienin) i Michała Urbańskich, + brata Józefa, + teścia Mariana Leszczyńskiego, ++ z rodziny Urbańskich  oraz o zdrowie, Boże błogosł. i opiekę Maryi w rodzinie. 

14) Z podziękowanim za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi i światło Ducha św. Dla Kornelii Tyla w 30 r. ur. oraz o łaski potrzebne w rodzinie. 

 

 

XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2019r.

Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

7.00 Za + tatę Bronisława Szpak, ++ rodziców z obu stron, ++ Mariana, Hipolita, Grzegorza Ładysz, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w rodzinie.

8.30 Za ++ rodziców Annę i Ryszarda Hartman, braci Ryszarda i Pawła, ++ z rodziny z obu stron, ++ rodziców Erykę i Huberta Suska, ++ z pokrewieństwa z obu stron  oraz o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w rodzinie.

10.00 1) Za ++ rodziców Gintera i Agnieszkę w 21 r. śm., + Tomasza, ++ Henryka i Jadwigę Bednarską, + Janinę Niestolik, Józefa Tybur,  ++ z rodziny.

2) Za ++ rodziców Franciszkę i Teofila, + brata Stanisława, + męża Henryka, ++ z rodziny Buczek i Nierobisz.

12.00 Suma Odpustowa:

1) W intencji Parafian o Boże błogosł. a także za ++ fundatorów, budowniczych naszych kościołów.

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, dary Ducha św. i opiekę Maryi dla syna Przemysława Mielczarek z okazji 25 r. urodzin.

3) Za + mamę Lidię Buczek, ++ rodziców Emilię i Alojzego Bursy, + Mateusza, ++ dziadków z obu stron oraz o zdrowie , Boże błogosł. w rodzinie.

15.00 Msza św. wspólna: 

1) Za + Eugeniusza Michalskiego w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron.

2) Za + Zbigniewa Nowickiego w 1 r. śm., ++ z rodziny Nowickich, Kożuszyńskich i Maj.

3) Za + siostrę Teresę Wójtowicz w 1 r. śm., ++ rodziców Stanisławę i Ludwika, + brata Jerzego, ++ z rodziny  z obu stroni dusze czyśćcowe.

4) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi dla Kornelii Tyla z okazji 30 r. urodzin i oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

5) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi dla Martynki Dziedzic  z okazji 10 r. urodzin  oraz o łaski w całej rodzinie.

6) Za ++ Annę, Marię i Józefa Janke, ++ rodziców Agnieszkę i Pawła oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie.

7) Za ++ rodziców Barbarę w 3 r. śm.  i Aleksandra Kabaszyn, + syna Piotra Gajewskiego, + Piotra Tkacz, ++  z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

8) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Magdaleny i Pawła Puk w 1 r. ślubu.

9) Za + żonę Bogusławę Pierzyńską, ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, i  opiekę Maryi w rodzinie.

10) Za + męża i ojca Bolesława w 6 r. śm., ++ rodziców, teściów, siostrę i braci oraz z prośbą o błog. Boże w całej rodzinie.

11) Za ++ z rodziny Kokot, ++ pokrewieństwo z obu stron  oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie. 

12) Za + męża i ojca Marka Mochnacz w 30 dniu po śm., ++ z rodziny z obu stron.

13) O światło Ducha św. dla Krystyny Nalepa, jej dzieci, sióstr Krystyny i Wandę, + brata Jana z żoną i dziećmi.

14) W święto Patronalne Wspólnoty Krwi Chrystusa o Boże błog. dla żywych i za ++ z tej Wspólnoty.

15) z podziękowanim za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi i św. Patrona  dla Marcina w dniu urodzin.

16) Za + siostrę Eugenię Barańską w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz za + Tadeusza i Danutę.

17) Za + syna Piotra Gajewskiego, + Piotra Tkacz, ++ rodziców Barbarę i Aleksandra Kabaszyn, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie w rodzinie

18) O Boże błog. opiekę Matki Bożej, zdrowie dla Hildegardy oraz za jej + męża Alfonsa i ++ z rodziny z obu stron.

19) Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z prośbą o łaskę zdrowie i błog. Boże dla Krystyny.

20) Z podziękowaniam za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB i Anioła Stróża dla wnuczki Igi Jochem  z okazji 9 r. ur.oraz o łaski dla jej rodziców i rodziny.

21) Z podziękowaniniem za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże, dary Ducha świętego dla Lilianny Naumik na czas  składania egzaminu.

19.00 Za ++ rodziców Apolonię i Stefana Mamzer oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

9.30 Ligota Górna:   wolna intencja.

24 czerwca 2019