Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 26.08. – 01.09.2019 r.

 

PONIEDZIAŁEK- 26.08.2019r. –

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej

7.00 Za + brata Ericha, ++ rodziców Nowak i Jantos, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

18.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Bożeny i Andrzeja Witych z okazji 30 r. zaślubin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

WTOREK - 27.08.2019r. – św. Moniki

7.00 Za + siostrę Stanisławę w 9 r. śm., ++ rodziców Antoniego i Emilię, + brata Józefa, + bratową Marię, ++ ciocię s. Zakonną Domicellę Wiśniewskich, ++ dziadków z obu stron, ++ chrzestnych Joannę i Hilarego, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

18.00 Za ++ rodziców Helenę i Romana, ++ dziadków, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

ŚRODA – 28.08.2019r. –

św.Augustyna, bpa i dra Kościoła

7.00 Za + mamę Genowefę Ziora, ++ z rodziny oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

18.00 1) W intencji kapłanów naszej parafii a szczególnie za ks. Marka Trzeciaka i ks. Radosława Radziwonia rozpoczynających pracę duszpasterską w Kluczborku, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBWW.

2) Za + męża Zygmunta Kajdaniuk w 10 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

CZWARTEK – 29.08.2019r. –

Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

7.00 Za ++ rodziców Tadeusza i Petronelę w 23 r. śm., ++ dziadków i krewnych z rodziny Małolepszych oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

18.00 1) Za + męża Kazimierza Belak w 5 r. śm., oraz z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św., opiekę Maryi i zdrowie dla córki Ireny, syna Ryszarda z rodzinami oraz o wszelkie łaski dla Roksanki.

2) wolna

 

PIĄTEK – 30.08.2019r.

7.00 Za ++ Mieczysława i Marię Wyczółkowskich o łaskę nieba.

18.00 1) Za ++ Wiktora i Agnieszkę Kowalczyk, + Franciszka Porębę, ++ z rodziny Kowalczyk, Poręba, Kucierajter oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2) wolna

 

SOBOTA -31.08.2019r.

7.00 Za + Bronisława Szpak, ++ z rodziny oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

13.00 ślub rzymski: Aneta Łupicka i Michał Kuliberda

17.00 Msza św. w języku niemieckim: Za + męża Helmuta, ++ rodziców i teściów i ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

18.30 Msza św. wspólna:

1) Za ++ rodziców Eugeniusza w 5 r. śm. i Jadwigę Safaryn, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2) Za + Stanisława Krynickiego, ++ rodziców i teściów, + szwagierkę Izabelę, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

3) Za + męża Mariana Korytnego, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie a szczególnie o piekę Maryi dla Marianny.

4) Za + syna Andrzeja Makowskiego w 1 r. śm., ++ z rodziny.

5) Za + Marka Kostrzewa w 4 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

6) Za + Bernarda Niestolik w 13 r. śm., jego + żonę Hildegardę w 2 r. śm. oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

7) Za + Felicję Lach w 30 dniu po śmierci.

8) Za + Zbigniewa Pierzchała w 30 dniu po śmierci i ++ z rodziny.

9) Za + Józefę Tarnowską w 1 r. śm., ++ z rodziny.

10) Za + Tomasza Grot o łaskę nieba.

11) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Marii z okazji 86 r. ur. oraz i łaski w rodzinie.

12) O łaskę zdrowia dla Aurelii i Lecha.

 

XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019r. –

80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

7.00 Za + syna Bogusława Kuflowskiego, ++ rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

8.30 1) Za + męża Bronisława Jankowskiego, ++ roddziców z obu stron, + siostrę Janinę, + brata Tadeusza Salskich oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2) Za ++ rodziców Łucję i Pawła Olejnik, ++ Marię i Ernesta Grześnichna, + szwagra Hermana, ++ dziadków i ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

10.00 1) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla Marii Brzózka z okazji 7 r. konsekracji na wdowę konsekrowaną.

2) Za ++ rodziców Genowefę i Aleksandra Nasiadko, + brata Ryszarda, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

12.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

Chrzest św.: Kinga Lubowicka, Franciszek, Władysław Dalny, Zuzanna Maria Żerko Zofia Dorta Krynicka.

2) Za ++ Rozalię i Antoniego Słabosz, ++ Szymona, Bronisławę, Piotra, Mariana, Mieczysława, Stanisława Swierdza oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

3) Za + ojca Bronisława Poprawę o łaskę nieba.

15.00 Msza św. wspólna: Za ++ Kombatantów i podopiecznych Związku Kombatantów w Kluczborku o łaskę nieba oraz o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie, opiekę Maryi dla żyjących Kombatantów i ich podopiecznych – od Zarządu Miejsko-gminnego Związku Kombatantów w Kluczborku.

1) Za + męża Stanisława w 2 r. śm., + syna Piotra, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2) Za + męża Karola Kaczor w r. śm., ++ rodziców i ++ z rodziny oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

3) Za + ojca Franciszka Golenia, ++ z rodziny Golenia i Mrugalla oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

4) Za ++ rodziców Emila w 7 r.śm. i Martę Pach, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ++ męża Pawła Holik, + syna Waldemara i dusze w czyśćcu cierpiące.

5) Za + męża Stanisława Ślęzak w 2 r. śm., + syna Piotra, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

6) Za + Janinę Walukiewicz w 9 r. śm., + Stanisławę Czajkowską w 8 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

7) Za + Józefa Lesik w 3 r. śm., + babcię Cecylię i ++ z rodziny z obu stron.

8) Za ++ rodziców Henrykę w 30 dniu po śmierci i Rudolfa Grędziak, ++ z rodziny z obu stron.

9) Za ++ rodziców Joannę i Piotra Mączka, ++ z rodziny z obu stron

10) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie Kokot oraz za + męża Kazimierza i ++ z rodziny z obu stron.

11) Za + Teresę Bilską – od Róży Różańcowej MBWW.

19.00 Za + matkę Franciszkę Wiciak w r. śm., ++ z rodziny Wiciak i Mieszko oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

9.30 Ligota Górna: Za + męża i ojca Bronisława Krynickiego, ++ rodziców, rodzeństwo, dziadków z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

 

 

 

24 sierpnia 2019