Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

 Intencje mszalne 29.04. - 05.05.2019r. 

PONIEDZIAŁEK –29.04. 2019r.

  Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy

6.15 Za + Fridę Warchoł w 21 r. śm., + Stanisława, ++ z rodziny Bitner i Warchoł  oraz o błog. Boże w rodzinie.

7.00 Za + brata Ryszarda Kinder, siostrę Elfrydę, ++ rodziców Rutę i Huberta, + zięcia Dariusza, + bratanka Mariana Kinder, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

18.00 1) Za + Władysława Liśkiewicz, + Wojciecha Pieniążek, + córkę Genowefę, + Genowefę Ludwik, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

2) Za ++ rodziców Juliannę i Józefa Adamczyk, + brata Adama, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże i zdrowie w całej rodzinie.

WTOREK – 30.04. 2019r. 

Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski 

6.15 Za + Waltera Sowada o łaskę nieba. 

7.00 Za + ojca Gerarda o łaskę nieba.

18.00 1) Za + męża Jana Kowaczek w 8 r. śm.++ Marię i Gintera Buchwald, ++ rodziców Kowaczek i Buchwald, + siostrę Magdalenę, + Gintera Lacmańskiego, + Jerzego, ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + męża Eryka Wolny (89 r. ziemskich urodzin), ++ rodziców i ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże dla wnuczki Darii i szczęśliwe rozwiązanie a także o łaski w rodzinie.

 

 

 

ŚRODA – 01.05. 2019r. – św. Józefa, rzemieślnika

6.15 Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla Teresy i Jana, a także za + Willija,++ rodziców Monikę i Antoniego, ++ teściów Marię i Stanisława, ++ z pokrewieństwa z obu stron.

7.00 Za + Annę Latocha w 7 r. śm. i ++ z rodziny.

18.00 1) Za ++ rodziców Walentego w r. śm. i Marię Ludwiczak, + brata Władysława, + siostrę Franciszkę, + szwagra Floriana, + siostrzeńca Andrzeja, + męża Jana Kosmala, ++ teściów Jadwigę i Wincentego oraz + ciocię Stanisławę.

2) Za + mamę Anielę Zagaja w 1 r. śm., + ojca Jana i ++ z rodziny z obu stron.

CZWARTEK – 02.05. 2019r.

Św. Atanazego, bpa i dra Kościoła 

6.15 Za ++ rodziców Irenę w 2 r. śm. i Władysława Koziród, ++ braci Zygmunta i Jana, ++ z rodziny z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie. 

7.00 Za + Gertrudę Bieniek, ++ jej rodzeństwo, ++ rodziców, + Martę Josek i jej + męża Rajmunda; ++ z pokrewieństwa Bieniek, Sygulka i Josek  oraz o błog. Boże w rodzinie.

18.00 1) Za ++ dziadków Pielawskich, ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

2) Za + syna Adama w 21 r. śm., + męża Czesława Ludkowskiego, + Mariusza, ++ rodziców Jana i Zofię, ++ braci: Zenona i Aleksandra Owcarz, ++ z rodzin i o błog. Boże zdrowie w rodzinie. 

PIĄTEK – 03.05. 2019r.

Uroczystość NMP, Królowej Polski,  głównej patronki Polski 

7.oo Za + Mieczysława Winiarskiego w rocznicę śmierci za + mamę Gabrielę. 

8.30 Intencja wolna

10.00 1) W intencji Ojczyzny

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi z okazji 50 rocznicy urodzin syna Marka Tomaszewskiego.

3) Za + męża Władysława Tomaszewskiego w 2 r. śm., ++ teściów Józefę i Piotra.

16.00 Za + Łucję Derejczyk w 15 r. śm., + syna Michała, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi w rodzinie.

18.00 Msza św. wspólna: 

1) W intencji czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego.

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże dla męża Rajnolda w 80 r. urodzin.

3) Za + Elżbietę Lis w 1 r. śm., + Kazimierza Gaj, ++ z rodziny  oraz o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi w rodzinie.

4) Za + męża Huberta Dzierson, ++ rodziców Marię i Józefa, ++ teściów Wiktorię i Piotra, ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinach Jantos, Kokot i Dzierson.

5) Za + Józefę Jaworską  - od Róży Różańcowej Agnieszki Maryniak.

6) Za + Marię Miemiec-Wróbel – od Czesława i Stanisława z rodzinami. 

Sobota -04.05. 2019r. – św. Floriana

6.15 O błogosł. Boże i opiekę Maryi dla Kazimiery z prośbą o zdrowie i dobre wyniki badań.

7.00 1) Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. 

2) Za + ojca Witolda w 28 r, śm., + mamę Włodzimierę, + siostrę Mariolę Żukowskich, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie. 

9.00 Dzień Skupienia Miłosierdzia Bożego.

17.00 Msza św. w języku niemieckim: Za + Kornelię o łaskę nieba – od Marysi z rodziną. 

18.30 Msza św. wspólne:

1) W intencji Strażaków z okazji święta Patronalnego oraz ich rodzin prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę św. Floriana oraz by Bóg pozwalał wszystkim wyjeżdzającym na akcje wracać szczęśliwie do domu. 

2) Za + Tomasza Sojka, + bratanka Grzegorza Sojka, ++ z rodziny Sojka, Barwickich i Monko z prośbą o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

3) Za + męża Eligiusza Słowik w 4 r. śm., ++ z rodziny z obu stron orazi o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

4) Za + mamę Paulinę Kościukiewicz w 2 r. śm., + ojca Bronisława, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron.

5) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Uzdrowienia chorych dla Stanisławy. 

6) Za + Marię Miemiec-Wróbel – od Czesława i Stanisława z rodzinami.

7) Za + Ludwikę Rakoczy – od Zofii i Henryka Rakoczy. 

III Niedziela Wielkanocna – 05.05. 2019r. 

7.00 Za + Martę w 15 r. śm. i + Stanisława Witkowskich, + Zdzisławę Tychy, ++ Martę i Władysława Ostrowskich, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

8.00 Godzinki o Niepokalanemu Poczęciu NMP.

8.30 1) Za + mamę Krystynę w 5 r. śm., + tatę Stanisława Bartoszewskich, ++ z rodziny z obu stron. 

2) W intencji Róży Różańcowej Krystyny Bator z Ligoty Zameckiej z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi dla wszystkich członków i ich rodzinami i za ++ z tej Róży.

10.00 1) Za ++ Stefanię, Władysława, Annę i Antoniego Lisowskich, ++ Mariana, Marię, Kaspra Górniewicz, ++ Marię i Augustyna Gładysz, + Hannę Musiałek, Lecha Myślińskiego, ++ z rodzin z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + syna Bogusława Kuflowskiego, ++ rodziców, ++rodzeństwo, ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w całej rodzinie.

12.00 1) Chrzest święty: Antoni Aleksander Maliszewski. Roczki: Joanna Małgorzata Kaczmarek i Amelia Sygulka.

2) Za ++ rodziców Pelagię i Mikołaja oraz Teklę i Floriana oraz z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie Tomczyk.

3) Za + córkę Halinę Lech w 1 r. śm. - od pracowników Szpitala w Ząbkach.

15.00 Msza św. wspólna

1) Za ++ rodziców Elfrydę w 9 r. śm. i Alfonsa Gnacy, +siostrę Urszulę Oleszczuk, ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + Czesława Łacina w 11 r. śm., ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

3) Za + Jadwigę Lachowską, jej ++ męża i rodziców.

4) Za + Andrzeja Wasińskiego w 12 r. śm. i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

5) Za + męża Antoniego Jabłońskiego w 4 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o zdrowie, błog. Bożw i opiekę Maryi w rodzinie.

6) Za + żonę Marię Nawrot, ++ wnuków Pawła i Jagodę Krzyżanowskich, + siostrę Zofię Gierot, ++ z rodziny z obu stron  oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

7) Za + mamę Anielę Mazepa w 30 dniu po śm., + ojca Michała i ++ z rodziny.

8) Za + Józefę Jaworską w 30 dniu po śm., + jej męża Zdzisława i ++ z rodziny.

9) Za + męża Zygmunta Kubik (z okazji ziemskich imienin) i ++ z rodziny.

10) Za + żonę Urszulę Durka, ++ rodziców Leona i Irenę oraz Helenę i Władysława Hyla, ++ z rodziny z obu stron  a także z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi w rodzinie.

11) Za ++ rodziców Antoninę i Michała oraz Marcina i Marię, ++ z rodziny z obu stron a także o Boże błogosławieństwo w rodzinie. 

12) W intencji Róży Różańcowej „św. Anny”, ++ z tej Róży oraz + ks. prob. Bernarda Jurczyka.

13) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Janiny Toporowskiej w 85 r. ur. oraz o łaski potrzebne w rodzinie. 

14) Za ++ rodziców Danutę i Władysława Jasińskich, ++ z rodziny o łaskę nieba.  

19.00 Za + męża Mariana Czapczyńskiego w 5 r. śm., + szwagra Stanisława, ++ rodziców  i ++ z rodziny z obu stron  oraz o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie.

9.30 Ligota Górna: Za + męża Antoniego Muzyka, ++ rodziców Władysława i Paulinę Boratyn oraz Piotra i Annę Muzyka, + zięcia Bronisława, + wnuka Wojciecha Turek + brata Bronisława.

28 kwietnia 2019