Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu

Serdecznie witamy Gości i Parafian w V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś o godz. 15.50 wymiana tajemnic różańcowych, o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za oddanie głosu w Kluczborskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki Państwa głosom wygraliśmy w obszarze I liczbą 820 głosów. W sposób szczególny pragniemy podziękować inicjatorowi tego projektu: panu Henrykowi Fraszkowi.

Dzisiaj, po Mszach św., przed kościołem można nabyć świece rozprowadzane przez Caritas parafialny oraz makowce i baby wielkanocne, które sprzedają ministranci, chcąc uzbierać fundusze na wyjazd wakacyjny. Serdecznie zapraszamy.

 • Wtorek, godz. 17.30, różaniec w intencji młodego pokolenia – Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego.

 • W I środę miesiąca, godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi grupa modlitewna św. Józefa.

 • W I czwartek miesiąca, godz. 17.00 Godzinę świętą prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.

 • Piątek, godz. 9.30 droga krzyżowa z wypominkami,

godz. 16.30 droga krzyżowa dla dzieci,

godz. 17.15 droga krzyżowa z wypominkami. Kartki na wypominki wyłożone są z tyłu kościoła.

W piątek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

W piątek w salce na plebanii nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 • W sobotę o godz. 8.00 odwiedziny chorych. Nowych chorych prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii. O godz. 18.00 – godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej.

 • Od poniedziałku do piątku, w naszym kościele, o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec w intencji pokoju na świecie, chyba że są inne, planowe nabożeństwa.

 • Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę od godz. 9.00 – 11.00, środa i czwartek od godz. 16.00-17.00.

 • Zapowiedzi przedmałżeńskie: Szymon Grahl z Kluczborka i Anna Dziedzic z Opola zapowiedź III, Szymon Zawada z Jankowa Przygodzkiego i Magdalena Dola z Kluczborka zapowiedź III; Łukasz Zaremba z Kluczborka i Paulina Gabrysch z Bażan zapowiedź III; Piotr Dymek z Namysłowa i Justyna Rogalewicz z Kluczborka zapowiedź I.

 • W Niedzielę Palmową o godz. 10.00 i 12.00 Msza św. z procesją z palmami. Dzieci zapraszamy do zgromadzenia się przed kościołem o 11.50. Po Gorzkich Żalach spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kościele (obowiązkowe ostatnie spotkanie przed Kapitułą).

 • W przyszłą niedzielę, zbiórka na dom katechetyczny.

 • W Niedzielę Palmową od godz. 16.00 spowiedź św. dla mieszkańców Ukrainy. Gościć będziemy księdza Witalija, który spowiada w językach: białoruskim, ukraińskim i rosyjskim.

 • Zwracamy się z prośbą o wpisanie 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Parafii MBWW w Kluczborku. Podczas rozliczenia PIT należy wpisać w odpowiednią rubrykę nazwę Stowarzyszenia i jego nr KRS 0000329931. Można też przynieść PIT do kancelarii.

 • W dniach od 16-24 września 2022 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch – Toskania. Cena 2190 zł. Zaliczka wpłacana przy zapisywaniu 500 zł. Zapisy w kancelarii.

 • Do Domu Ojca odszedł: + Zenon Robakowski l. 59; + Jerzy Hoffmann l. 77; + Małgorzata Cegła l. 84; + Teresa Patacz l. 89; + Andrzej Butra l. 61. Wieczny odpoczynek

03 kwietnia 2022