Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII Niedziela Zwykła
 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w XVIII Niedzielę Zwykłą. O godz. 16.00 Nieszpory.

Dziś, po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka pieniężna na powodzian.

 • Spowiedź św. od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św.  
 • Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, wtorek, piątek i sobota od godz. 9.00 - 11.00 a w środę i czwartek od godz. 16.00 -17.00.
 • Jutro, w poniedziałek, można uzyskać odpust Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielską w Porcjunkuli. Warunki odpustu: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.  
 • We wtorek, godz. 17.30, różaniec w intencji młodego pokolenia - prowadzi Maryjna Wspólnota Dziecięctwa Bożego.
 • W I środę miesiąca Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzi Grupa Modlitewna św. Józefa. o godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów z Margaretek w Oremus.
 • W I czwartek miesiąca Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
 • W I piątek Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzi wspólnota NSPJ – Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej wymiana w Kołach Koronkowych.
 • W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, rozważanie i różaniec, o godz. 11.00 różaniec męski ulicami miasta, o godz. 18.00 Godzinki ku czci NMP.
 • Ze względu na wyjazd FZŚ do Prudnika wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się 08 sierpnia o godz. 15.50. 
 • W niedzielę, 15 sierpnia, o godz. 17.30 (w kościele) spotkanie informacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gruzji. Proszę przynieść paszporty.
 • W dniach od 15 do 21 sierpnia odbędzie się 45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy (podobnie jak w zeszłym roku). Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegu.Ostatniego dnia (tj. sobota 21.08.) na pielgrzymi szlak wyruszą przedstawiciele wszystkich grup z zachowaniem limitu 30 osób w grupie. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. na wałach sprawowana o godz. 11.00. Każdy uczestnik przed wyruszeniem na trasę musi wypełnić dwa oświadczenia związane z RODO oraz aktualnym stanem zdrowia. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii NSPJ w Kluczborku. Więcej informacji u przewodnika grupy ks. Kamila Bani.
 • W ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego organizuje dzisiaj tj. 1 sierpnia punkt szczepień przeciwko Covid-19 przy kościele NSPJ w Kluczborku. Punkt szczepień, czynny w godz. 7.30-14.00, będzie oferował jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty. W kontekście minionych wydarzeń i niebezpieczeństwa kolejnego wzrostu zachorowań potraktujmy szczepienia przeciw Covid-19 jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.

Burmistrz Miasta Kluczborka prosił o przypomnienie, iż:

„Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, spełnij ustawowy obowiązek, spisz się przez Internet spis.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 lub przyjdź do Urzędu Miejskiego w Kluczborku – tel. 77/4181484”.

 • Zapowiedzi: Tomasz Kaliciak z Lasowic Wlk. i Małgorzata Smyrek z Kluczborka zapowiedź II; Ryszard Adamowicz z Kluczborka i Magdalena Olszak z Radawca Dużego zapowiedź II;
 • Gabriel Matuszczak z Dziergowic i Paulina Zaremba z Kluczborka zapowiedź II. 
 • Do Domu Ojca odeszli: + Krzysztof Bocianek l. 65, + Danuta Śliwka l. 87. Wieczny odpoczynek…
07 sierpnia 2021